Certyfikat ruchu drogowego dla Artura

Data publikacji 16.05.2019

W pilskiej Szkole Policji po raz kolejny gościliśmy przyjaciela samorządu szkolnego słuchaczy Artura Woźniaka z mamą. Tym razem celem spotkania było uzyskanie przez Artura certyfikatu z zakresu ruchu drogowego.

Wizyta Artura w Szkole rozpoczęła się od zwiedzania wystawy maskotek policyjnych, przygotowanej w szkolnej galerii sztuki z okazji XI Finału Ogólnopolskiego Turniej Klas Policyjnych.

Następnie podkom. Paweł Deutsch przekazał Arturowi podstawowe zasady poruszania się w ruchu drogowym na rowerze (w zakupie którego pomógł samorząd szkolny słuchaczy). Po części teoretycznej przyszedł czas na ćwiczenia i zaliczenie poszczególnych umiejętności. Ku wielkiej radości mamy – syn zaliczył test pozytywnie i otrzymał certyfikat. Jest to już piąty, po certyfikatach: ratownika medycznego, technika kryminalistycznego, strzeleckim oraz informatycznym, certyfikat zdobyty przez Artura.

Na zakończenie wizyty Artur otrzymał upominki związane ze Szkołą, a także Festiwalem Kryminału „Kryminalna Piła”, słodycze oraz maskotkę policyjną.

WOSziD/ Paulina Politowska