O nas

Biblioteka Szkoły Policji w Pile jest integralną częścią Wydziału Prezydialnego. Celem biblioteki jest gromadzenie i udostępnianie specjalistycznego zbioru informacji z zakresu ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego, organizacji i działalności służb policyjnych, kryminalistyki, kryminologii, prawa, psychologii oraz nauk społecznych.

Do zadań Biblioteki należy:

• gromadzenie, opracowywanie, przechowywanie zasobów informacyjnych w zakresie tematycznym, niezbędnym w procesie dydaktycznym.
  • udostępnianie materiałów bibliotecznych:
    • prezencyjne – na miejscu w czytelni (48 miejsc),
    • wypożyczenie poza bibliotekę dla pracowników i słuchaczy Szkoły, czytelnicy niezwiązani z Policją mogą skorzystać ze zbiorów Biblioteki w czytelni, po otrzymaniu zgody Komendanta Szkoły Policji w Pile,
    • wypożyczenia międzybiblioteczne (biblioteka pośredniczy w sprowadzaniu materiałów bibliotecznych z innych bibliotek resortowych),
  • prowadzenie działalności informacyjnej:
    • katalog komputerowy (katalog wydawnictw zwartych, czasopism, zawartości czasopism, Przewodnik Bibliograficzny BN),
    • biuletyn nowości wydawniczych,
    • dostęp do Internetu,
  • prowadzenie działalności kulturalno-oświatowej:
    • organizowanie spotkań, warsztatów z wykładowcami
    • organizowanie wystaw (fotografia, malarstwo),
    • organizowanie spotkań literackich.

Księgozbiór Biblioteki liczy ponad 48 tys. woluminów, w tym ponad 15 tys. w formie skryptów i multimedialnych materiałów dydaktycznych.

Biblioteka jest czynna: od poniedziałku do czwartku od 7.00 do 21.00 oraz w piątek od 7.00 do 16.00. W soboty i niedziele biblioteka jest nieczynna.

Nowości wydawnicze

• Biblioteka Szkoły Policji w Pile