Z miłości do zwierząt…

Data publikacji 04.08.2023

Pod koniec lipca br. przedstawiciele szkolenia zawodowego podstawowego kompanii 1 oraz 3 wraz z dowódcą kompanii nadkom. Wojciechem Kurem w ramach cyklicznej akcji udali się do schroniska dla zwierząt ,,Miluszków” na Leszkowie.

Na miejscu, po zapoznaniu się z ,,Kodeksem wolontariusza” i zasadami obowiązującymi w placówce, nasi słuchacze mogli już wyłącznie poświęcić czas naszym czworonożnym przyjaciołom. Każdy z dwudziestu wyprowadzonych na spacer psiaków odwdzięczył się wolontariuszom komunikując swoją radość żywiołowym zachowaniem i  radosnym spojrzeniem. Równie życzliwie na naszą obecność reagowały koty przebywające
w schronisku.

Warto zaznaczyć, że dzięki uprzejmości Pani Komendant Szkoły insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej z przeprowadzonej zbiórki środków, dla podopiecznych schroniska zakupiliśmy szeroki asortyment produktów niezbędnych do codziennego funkcjonowania tego rodzaju placówki na łączną kwotę 3403,45 zł.

Jak zawsze zachęcamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzania ,,Miluszkowa” i poświęcenia czasu zwierzakom. Nasze wizyty w schronisku są już tradycją a spotkania z przebywającymi tam psami organizowane są cyklicznie.

WK/MP