Pomagamy bo lubimy!

Data publikacji 02.08.2023

To już tradycja, że wolontariusze samorządu szkolnego naszej Szkoły odwiedzają pacjentów dziecięcego oddziału w szpitalu. Szczere uśmiechy na twarzach najmłodszych to najcenniejsze podziękowanie jakie otrzymaliśmy!

Na każdym spotkaniu samorządu słuchaczy po omówieniu poprzednich działań, skupiamy się głównie na możliwościach realizacji kolejnych przedsięwzięć związanych z wolontariatem. Za każdym razem chęć niesienia pomocy oraz wsparcia innych osób w potrzebie jest niewątpliwie mocno odczuwalna. Dlatego pielęgnujemy kilkunastoletnią tradycję i regularnie słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego, po ciężkim dniu nauki znajdują siłę by umilić czas najmłodszym pacjentom przebywającym w Specjalistycznym Szpitalu w Pile.

Zdjęcie grupowe przedstawicielami szkolnego samorządu z personelem Szpitala Specjalistycznego w Pile i dziećmi - podopiecznymi szpitala. W tle budynek szpitala.

Spotkanie poprzedzone zostało zorganizowaniem zbiórki zabawek, artykułów papierniczych i szkolnych oraz słodyczy. Tak przygotowane paczki trafiły do młodych pacjentów, którzy choć na chwilę mogli zapomnieć o tym, że przebywają w szpitalu.

Dziękujemy młodym policjantom za przykład jak na co dzień można służyć społeczeństwu! Niewątpliwie budowanie pozytywnych relacji społecznych związanych z policyjną inicjatywą wolontariatu jest równie istotna!

MP/MP

• Zdjęcie grupowe na tle logo Szkoły Policji w Pile wolontariuszy szkolnego samorządu, którzy trzymają w ręku prezenty dla podopiecznych szpitala. Przed nimi stoi pudełko wypełnione prezentami.
  • Przedstawiciele szkolnego samorządu podczas przekazywania darów dla dzieci w pilskim szpitalu. Na zdjęciu pracownicy szpitala i umundurowani policjanci.
  • Zdjęcie grupowe przedstawicieli szkolnego samorządu oraz personelu szpitala przed budynkiem pilskiego szpitala