Łączymy siły w szczytnym celu

Data publikacji 20.07.2023

W dniu 13 lipca 2023 r. w Szkole Policji w Pile pojawili się pracownicy Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy.

Tym razem poborowi przyświecał konkretny cel - zbiórka na potrzeby leczenia naszej koleżanki sierż. Teresy Adamkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz kolegi Marka Osiejewskiego - Wiceprzewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.

Koordynatorem akcji honorowego krwiodawstwa był podkom. Grzegorz Staszczyk przy współpracy z Samorządem Szkolnym Słuchaczy naszej Szkoły. Wzięło w niej udział 67 słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego, którzy w sumie oddali blisko 28 litrów krwi.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za przyłączenie się do apelu.

Pisemne podziękowania dla Szkoły Policji w Pile za zorganizowanie akcji zbiórki krwi

Ponadto, w najbliższym czasie, z inicjatywy Komendanta Szkoły, insp. Beaty Różniak-Krzeszewskiej, na licytację, z której dochód zostanie przekazany na leczenie sierż. Teresy Adamkiewicz, zostanie przekazany zestaw gadżetów promujących pilską Szkołę.

Koleżanka Teresa Adamkiewicz pod koniec czerwca uległa ciężkiemu wypadkowi na służbie. Została ciężko poturbowana przez konia. Obrażenia okazały się na tyle poważne, że utraciła nerkę i śledzionę, a kręgi szyjne zostały złamane. Do tej pory przeszła dwie ratujące życie operacje.

WH

• Dwa biurka, po jednej stronie siedzi na krześle dwóch umundurowanych policjantów a po drugiej dwie panie pielęgniarki wypełniające dokumenty przed laptopem
  • Umundurowani policjanci siedzący na krzesłach i oczekujący na pobranie krwi
  • Plastikowe worki z zawartością pobranej krwi, z etykietami