Wakacyjni niewidzialni bohaterowie

Data publikacji 12.07.2023

Koordynator akcji honorowego krwiodawstwa, podkom. Grzegorz Staszczyk przy współpracy z Samorządem Szkolnym Słuchaczy naszej Szkoły po raz kolejny zorganizował akcję krwiodawstwa. Grupa 57 wolontariuszy, oddała ponad 23,850 litrów krwi.

Krew jest potrzebna każdego dnia, jednak szczególne zapotrzebowanie na nią odnotowuje się w okresie wakacyjnym. W grupie stałych dawców znajdują się przede wszystkim studenci i uczniowie. Gdy wyjadą na wakacje, powoduje to zmniejszenie ilości oddawanej krwi. A wakacje to okres częstszych wypadków komunikacyjnych, dlatego jest to czas kiedy zwiększa się zapotrzebowanie na krew i jej składniki.

Dwóch umundurowanych słuchaczy Szkoły Policji w Pile siedzący na fotelach podczas pobierania krwi

Tym bardziej cieszy nieustanne zainteresowanie akcjami krwiodawstwa wśród naszej kadry, słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego oraz kursów specjalistycznych. To musiało się udać!

Ostatnia zbiórka przeprowadzona została wspólnie z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. W jej trakcie policjanci zebrali dodatkowo słodycze, które zostaną przewiezione do najmłodszych pacjentów Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica.

W tym roku, łącznie podczas wszytskich akcji w naszej Szkole oddano 108 litrów życiodajnego płynu! Dziękujemy za ogromne zaangażowanie!

MP/MP

• Mierzenie ciśnienia tętniczego krwi umundurowanemu słuchaczowi aparatem naręcznym
  • Umundurowana słuchaczka Szkoły Policji w Pile siedząca na fotelu podczas pobrania krwi z opaską uciskową na ręku
  • Umundurowane słuchaczki Szkoły Policji w Pile podczas rejestracji i kwalifikowania do pobrania krwi