Pobiegli w szczytnym celu…

Data publikacji 11.07.2023

Za nami III edycja Biegu Charytatywnego DZIKIE PRZEŁAJE w Dobrzycy. Przedstawiciele naszej Szkoły podjęli nie lada wyzwanie i zaangażowali wszystkie siły w niesienie pomocy potrzebującym. Było warto!

Celem biegu była nie tylko sportowa rywalizacji, ale przede wszystkim zachęcenie do podjęcia regularnej aktywności sportowej oraz co najważniejsze – zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitacje podopiecznych biegu.

To był dzień pełen wyzwań, ale dający jeszcze wiele satysfakcji. Nieskromnie można powiedzieć, że III Bieg Charytatywny Dzikie Przełaje w Dobrzycy należał do naszej Szkoły!

Na stoisku promocyjnym podczas zorganizowanego festynu czekali przedstawiciele Zakładu Prawa i Kryminalistyki oraz Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych. Była to doskonała okazja do promocji zawodu policjanta oraz stworzenie możliwości rozmowy ze specjalistami techniki kryminalistycznej oraz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Do pomocy w biurze zawodów zaangażowani zostali słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego – przedstawiciele Kompanii 2, 3 oraz 7 naszej Szkoły, na których wszyscy mogli liczyć aż do zakończenia przedsięwzięcia!

Uczestnicy mieli do wyboru dwa rodzaje biegu: bieg OCR, w którym wykorzystane zostały przeszkody naturalne i sztuczne na dystansie ok. 7 km oraz bieg Suchą Stopą po drogach gruntowych o różnym podłożu na dystansie ok. 5 km.

W bieg OCR wzięli udział zarówno funkcjonariusze oraz pracownicy naszej Szkoły, a także słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego oraz kursu specjalistycznego. W bieg suchą stopą mocno walczyli nasi policjanci z Wydziału Prezydialnego i Zakładu Prawa i Kryminalistyki. Dodatkowym sukcesem było zajęcie przez kom. Jarosława Pinkowskiego II miejsca na podium w klasyfikacji Mistrzostwa Służb Mundurowych!

Serdecznie wszystkim gratulujemy i dziękujemy za okazane serca!

Gorąco również zachęcamy do udziału w licytacjach charytatywnych umieszczonych na funpage’u  https://www.facebook.com/groups/dzikieprzelaje , na którym znajduje się m.in. zestaw gadżetów z logo naszej Szkoły, który przekazała Pani Komendant Szkoły insp. Beata Różniak-Krzeszewska!

fot. SP Piła, FB Dzikie Przełaje w Dobrzycy

MP/MP