Pobiegli w szczytnym celu

Data publikacji 21.04.2023

Od 1990 roku w wyniku agresji przestępców i wszelkiego rodzaju wypadków w czasie służby zginęło ponad 90 funkcjonariuszy.

Za tą liczbą kryją się tragedie osobiste i materialne rodzin, które pozbawione zostały opieki, a często jedynych żywicieli. Sytuacja finansowa niektórych rodzin jest bardzo zła. Najczęściej giną młodzi wiekiem i stażem pracy policjanci.

Wsparciem dla bliskich, którzy utracili w ten sposób członka rodziny jest powołana przez Komendanta Głównego Policji w 1997 roku Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Celem Fundacji jest pomoc materialna wdowom i osieroconym dzieciom. Organizacja zbiera środki finansowe na kontynuowanie edukacji przez dzieci, opiekę zdrowotną, wakacje dla dzieci oraz świadczy pomoc rzeczową.

Szkoła Policji w Pile regularnie wspiera cele statutowe Fundacji. Pod koniec ubiegłego roku, przeprowadzono zbiórkę z okazji 25-lecia powołania Fundacji. W dniu 19 kwietnia na terenie szkolnych obiektów sportowych zorganizowany został Wiosenny Bieg Charytatywny na dystansie 3 kilometrów. Pomimo niesprzyjającej aury, na starcie biegu stanęło blisko 300 uczestników – słuchaczy szkoleń zawodowych podstawowych, kursów specjalistycznych, kadry i pracowników. Zwycięzców w kategoriach kobiecej i męskiej pucharami oraz upominkami nagrodziła Komendant Szkoły Policji w Pile, insp. Beata Różniak-Krzeszewska.

Dochód z akcji (ponad 6 tys. zł) zostanie przekazany na konto Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

WH