Śmiech – lek dostępny bez recepty

Data publikacji 13.04.2023

Grupa wolontariuszy z naszej Szkoły odwiedziła najmłodszych pacjentów oddziału dziecięcego w pilskim szpitalu.

Policjanci, wraz z opiekunem samorządu słuchaczy mł. asp. Kamilą Kur,  przekazali dzieciom upominki w postaci pluszowych maskotek, zabawek, książek, gier planszowych oraz słodyczy (zebranych podczas akcji honorowego oddawania krwi). W trakcie wspólnej zabawy dzieci pytały o pracę policjanta oraz jak nim zostać.

Była to kolejna wizyta na oddziale dziecięcym. Najbardziej korzystny efekt takiej „terapii”, towarzyszący każdemu spotkaniu, to głośny śmiech dzieci. Wszyscy cieszyliśmy się, że dzieci, chociaż na chwilę, mogły zapomnieć o chorobie. W akcję zbierania upominków dla dzieci bardzo mocno zaangażowali się słuchacze szkolenia podstawowego, którzy zebrali środki i zakupili ofiarowane przedmioty.

WH

• Przedstawiciele szkolnego samorządu przed logo Szkoły Policji w Pile w budynku głównym Szkoły z darami dla podopiecznych pilskiego szpitala. Jedna osoba przebrana za spidermana a druga za różowego stwora
  • Zdjęcie przed wejściem na Oddział Dziecięcy – Dzieci Starsze Szpitala Specjalistycznego w Pile – przedstawiciele szkolnego samorządu z darami dla podopiecznych Oddziału, personel szpitala, jedna z osób przebrana za spidermana a druga za różowego stwora
  • Przedstawiciele szkolnego samorządu przy łóżku chorego dziecka – pacjenta. Jedna z osób przebrana za różowego stwora
  • Przedstawiciel szkolnego samorządu przebrany za różowego stwora obejmuje dziewczynkę. Obok stoi osoba przebrana za spidermana, personel szpitala i umundurowani policjanci w maseczkach covidowych.
  • Przedstawiciele szkolnego samorządu stoją przy siedzącym chłopcu – pacjencie pilskiego szpitala. Widać spidermana i różowego stwora
  • Mały chłopiec siedzi na szpitalnym łóżku w towarzystwie spidermana. Na łóżku prezent, który otrzymał od przedstawicieli szkolnego samorządu.