Dla kolegi strażaka

Data publikacji 05.04.2023

Słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego oraz kursów specjalistycznych naszej Szkoły, po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i bezinteresownie przekazując najcenniejszy z darów życia, oddali krew dla kolegi – strażaka z OSP Lubasz.

Na apel o oddawanie krwi dla druha Krzysztofa, niezwłocznie odpowiedział koordynator krwiodawstwa w Szkole, podkom. Grzegorz Staszczyk, który wspólnie z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy zorganizował kolejną akcję.

Niestety, pomimo trwających intensywnych badań nad wytworzeniem syntetycznej krwi dotychczas naukowcy nie opracowali metody pozwalającej na jej wyprodukowanie w warunkach laboratoryjnych. Nie są dostępne sposoby przemysłowego pozyskania składników krwi, więc jedynym sposobem jest jej oddawanie.

Dlatego grupa 37 wolontariuszy, słuchaczy kursów specjalistycznych oraz szkolenia zawodowego podstawowego naszej Szkoły oddała 16,650 l. krwi i przekazała otrzymane czekolady na rzecz najmłodszych pacjentów Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Pamiętajmy!

Krew jest najcenniejszym darem, jaki można podarować drugiemu człowiekowi.

Wszystkim Krwiodawcom serdecznie dziękujemy.

MP/MP