Kolejny raz Ukrainie

Data publikacji 04.07.2022

Po raz kolejny włączyliśmy się w pomoc potrzebującym obywatelom Ukrainy, którzy w naszym kraju znaleźli schronienie.

Tym razem Szkoła Policji w Pile wzięła udział w akcji pomocowej „Solidarna Paczka”, specjalnej edycji Szlachetnej Paczki zorganizowanej dla osób, które uciekły przed wojną w Ukrainie, znajdują się obecnie w Polsce i są w trudnej sytuacji materialnej. Historie rodzin uchodźczych, spośród których wybierano potrzebujących i przygotowano dla nich paczkę, odpowiadając na indywidualne potrzeby, są bardzo różne.

Nasi funkcjonariusze, pracownicy i słuchacze zorganizowali zbiórkę dla pani Tatiany i jej córki, Olgi. Mąż pani Tatiany został w Ukrainie, tam walczy o lepsze jutro dla swojej rodziny i rodaków. Nam udało się zebrać odzież dla obu pań, trwałą żywność długoterminową, środki czystości, kosmetyki, materiały szkolne, wyposażenie mieszkania – ręczniki i pościele, żelazko, a także narożnik z funkcją spania. Wierzymy, że nasza pomoc stanowić będzie istotne wsparcie dla budowania przyszłości tej rodziny w Polsce.

(WP/Leszek Koźmiński)

• Plakat. W tle flaga Ukrainy w brawach żółtym i niebieskim, na której widnieje napis „Razem dla uchodźców z Ukrainy”, obok czerwone logo z sercem i napisem „solidarna paczka”.