„KREWniacy”

Data publikacji 04.04.2022

Koordynator krwiodawstwa w Szkole, podkom. Grzegorz Staszczyk – młodszy wykładowca Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych, przy wparciu Samorządu Słuchaczy po raz kolejny zorganizował akcję krwiodawstwa. Łącznie grupa 68 wolontariuszy oddała prawie 30 litrów krwi.

Akcje przeprowadzone zostały dwuetapowo. Pierwsza, w oddziale terenowym w Pile Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, dedykowana 3 letniej Nadii, córce policjanta z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji we Wrocławiu, która zmaga się z chorobą nowotworową. Druga, w auli akademika Szkoły wspólnie z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, podczas której zebrano krew dla członka rodziny naszego pracownika.

Umundurowany funkcjonariusz podczas badania ciśnienia.

W trakcie zorganizowanych akcji zebrano dodatkowo słodycze, które trafią do najmłodszych pacjentów Szpitala Specjalistycznego w Pile im. Stanisława Staszica.

Krew ludzka do tej pory nie została zastąpiona żadną inną substancją, a jej źródłem mogą być jedynie osoby zdrowe. Niewątpliwie taką grupę stanowią nasi bohaterowie, którzy okazali dowód policyjnej wrażliwości oraz solidarności.

Umundurowany funkcjonariusz podczas pobierania próbki krwi.

Wszystkim gorąco dziękujemy!

WP/M.Pałys

• Umundurowani funkcjonariusze podczas oddawania krwi
  • Umundurowany funkcjonariusz podczas oddawania krwi