Młodzi policjanci gotowi do służby!

Uroczysta zbiórka w auli Szkoły Policji w Pile zwieńczyła siedmiomiesięczne szkolenie dla 120 nowych funkcjonariuszy.

We wtorek, 7 maja 2024 roku, absolwenci szkolenia zawodowego podstawowego odebrali świadectwa ukończenia kursu.

Podczas uroczystości głos zabrał Komendant Szkoły Policji w Pile insp. dr Marek Ujazda, który podkreślił wagę służby policyjnej i życzył absolwentom powodzenia w realizacji ich zawodowych celów oraz zaprosił ich do doskonalenia swojej wiedzy i umiejętności na kolejnych, specjalistycznych, kursach realizowanych przez pilską Szkołę Policji.

Młodzi policjanci podczas szkolenia zdobyli wiedzę i umiejętności niezbędne do wykonywania zadań służbowych na poziomie podstawowym w pionie prewencji. Uczyli się m.in. zasad postępowania podczas interwencji, zatrzymywania osób podejrzanych, posługiwania się środkami przymusu bezpośredniego i bronią palną. Funkcjonariusze doskonalili również swoje umiejętności fizyczne.

Ukończenie szkolenia zawodowego podstawowego to dopiero pierwszy krok na drodze zawodowej policjantów. Teraz przed nimi czas służby na posterunkach i w innych jednostkach organizacyjnych Policji na terenie całego kraju.

Życzymy im powodzenia i satysfakcji z wykonywanego zawodu!

WH