VII Ogólnopolskie Mistrzostwa Klas Mundurowych

Przedstawiciele Szkoły Policji w Pile gościli na VII Ogólnopolskich Mistrzostwach Klas Mundurowych na poligonie drawskim. Organizatorami przedsięwzięcia byli Zespół Szkół im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 Roku w Kaliszu Pomorskim oraz Centrum Szkolenia Bojowego im. płk Franciszka Sadowskiego w Drawsku Pomorskim.

W dniach 15 – 18 kwietnia 2024 roku na terenie poligonu drawskiego odbył się Finał VII Ogólnopolskich Mistrzostw Klas Mundurowych. Dwadzieścia drużyn brało udział w konkurencjach o charakterze sportowo-obronnym. Celem organizowanego przedsięwzięcia było kształtowanie postaw patriotycznych u młodzieży, wzrost jakości edukacji obronnej, a w szczególności popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o współczesnych Siłach Zbrojnych, zagadnień związanych z obronnością kraju oraz podnoszenie sprawności fizycznej.

Szkoła Policji w Pile wystawiła stoisko promocyjne w dniu zakończenia przedsięwzięcia, a także ufundowała okolicznościowy puchar oraz nagrody rzeczowe za zajęcie II miejsca drużynowo w strzelaniu karabinka kbks.

Uczestnicy odwiedzający stoisko promocyjne Szkoły Policji w Pile mogli zapoznać się z podstawami kryminalistyki, o których opowiadał technik kryminalistyki kom. Marcin Mańczak z Zakładu Prawa i Kryminalistyki, zobaczyć środki przymusu bezpośredniego oraz uzbrojenie będące na wyposażeniu Policji, które prezentował instruktor strzelań policyjnych asp. sztab. Zbigniew Gucze  z Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych.

Szkoła Policji w Pile ufundowała nagrody oraz puchar okolicznościowy drużynie, która zajęła II miejsce w strzelaniu z kbks w VII Ogólnopolskich Mistrzostwach Klas Mundurowych na poligonie drawskim. W imieniu Komendanta Szkoły insp. dr. Marka Ujazdy nagrody wręczył Kierownik Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych mł. insp. Jacek Słoński.

DSz/MP