Niezwykłe przygody dzieci w świecie bezpieczeństwa

Wczoraj, Szkoła Policji w Pile gościła wyjątkowych gości - przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Disneyland. Dzieci miały niepowtarzalną okazję poznać świat policyjnych tajemnic oraz zagłębić się w tematykę bezpieczeństwa, co okazało się fascynującą przygodą.

Początek wizyty był pełen emocji, gdyż nasi najmłodsi goście zostali wprowadzeni w historię samego budynku Szkoły Policji. Usłyszeli opowieści o dawnych dniach, kiedy to budynek pełnił inne funkcje, co wzbudziło ich ciekawość i zachwyt nad przemianą miejsca.

Następnie nadszedł czas na praktyczne nauki pierwszej pomocy. Pod czujnym okiem doświadczonego instruktora dzieci uczyły się podstawowych zasad udzielania pomocy przedmedycznej. Ich entuzjazm był nie do opisania, a chęć niesienia pomocy innym rozbudziła w nich prawdziwe zainteresowanie tematem.

Jednak to spotkanie z technikiem kryminalistyki okazało się jednym z najbardziej ekscytujących momentów wizyty. Przedszkolaki miały okazję poznać tajniki pracy technika kryminalistyki oraz uczestniczyć w tworzeniu swojej własnej pamiątkowej daktyloskopii. Ich zaciekawienie oraz radość z własnoręcznie wykonanej pamiątki były niewątpliwie niesamowite.

Ostatnim punktem programu były zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci miały okazję przekonać się, jak ważne jest przestrzeganie zasad na drodze oraz jakie zagrożenia mogą czaić się na najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Dzięki temu spotkaniu przedszkolaki zyskały wiedzę, która może przyczynić się do zwiększenia ich bezpieczeństwa na ulicach.

Wizyta przedszkolaków w Szkole Policji w Pile była nie tylko edukacyjnym wydarzeniem, ale również prawdziwą przygodą dla najmłodszych. Dzięki różnorodnym zajęciom i aktywnemu uczestnictwu, dzieci miały okazję lepiej zrozumieć rolę Policji oraz poznać podstawowe zasady bezpieczeństwa, które mogą przyczynić się do kształtowania odpowiedzialnych obywateli już od najmłodszych lat.

MP/MP