Nakrętki dla Wiktora – akcja charytatywna Szkoły Policji w Pile

W szkołach Policji na co dzień kształci się przyszłych stróżów prawa, ale nierzadko ci, którzy poświęcają się ochronie społeczeństwa, angażują się również w działania charytatywne. Jednym z takich wzruszających przykładów jest niedawna akcja zbiórki plastikowych nakrętek w pilskiej Szkole Policji.

Przez kilkanaście miesięcy słuchacze szkoleń i kursów, jak również funkcjonariusze i pracownicy Szkoły Policji w Pile aktywnie zbierali – do specjalnego pojemnika w kształcie serca sfinansowanego przez NSZZ w Szkole Policji w Pile – plastikowe nakrętki. Ta drobna czynność, wykonywana codziennie, z pomocą wielu osób, miała ogromne znaczenie dla jednego chłopca - Wiktora Grzesiaka.

Wiktor urodził się w 2007 roku zaledwie z 470 gramami w 24 tygodniu ciąży. Jego życie było walką każdego dnia od samego początku. Pomimo przeżytych trudności i powikłań związanych z wcześniactwem, Wiktor nie traci nadziei. Jego rozwój psychoruchowy jest opóźniony, nie chodzi samodzielnie, ma problemy z równowagą i nadwrażliwość sensoryczną. Dzięki codziennym terapiom i intensywnym rehabilitacjom Wiktor robi jednak ogromne postępy. Jednakże, potrzebuje specjalistycznego sprzętu, aby ułatwić mu codzienne funkcjonowanie.

Właśnie dlatego zebrane przez Szkołę Policji plastikowe nakrętki mają tak duże znaczenie. Dzięki hojności i zaangażowaniu społeczności szkolnej, udało się zebrać imponującą ilość nakrętek - aż 72 kg! Te nakrętki stanowią teraz źródło wsparcia dla Wiktora Grzesiaka. Środki zebrane z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego wózka inwalidzkiego, który znacząco ułatwi życie chłopcu i jego rodzinie.

Dzisiaj, na placu apelowym Szkoły Policji w Pile, odbyło się przekazanie nakrętek. Wiktora, jego rodzinę oraz wszystkich zaangażowanych w tę szlachetną akcję spotkały serdeczne gesty uznania i wdzięczności. To nie tylko wyraz solidarności, ale także dowód na to, że nawet najmniejsze gesty mogą mieć ogromne znaczenie dla tych, którzy potrzebują wsparcia.

Wiktora Grzesiaka czekają kolejne wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności, może spojrzeć w przyszłość z większym optymizmem. Dzięki akcji zbiórki nakrętek w pilskiej Szkole Policji, pokazujemy, że razem możemy zdziałać naprawdę wiele dla tych, którzy tej pomocy potrzebują.

MP/MP