Zakończenia kursów specjalistycznych

Kursy specjalistyczne w Szkole Policji w Pile, stanowią zawsze znaczący krok w doskonaleniu umiejętności i wzbogacaniu wiedzy funkcjonariuszy z kilku oraz kilkuletnim stażem służby.

Słuchacze obywający kurs w zakresie techniki kryminalistycznej na poziomie zaawansowanym, który prowadzony był przez doświadczonych specjalistów z Zakładu Prawa i Kryminalistyki, zgłębili zaawansowane technik i metodologię pracy w dziedzinie kryminalistyki. Świadectwa zostały wręczone przez zastępcę kierownika Zakładu oraz prowadzących zajęcia, co stanowiło uznanie dla wysiłku i zaangażowania uczestników.

Kolejnym zakończeniem był kurs specjalistyczny w zakresie czynności zmierzających do zabezpieczenia majątkowego z elementami prowadzenia nadzoru. Ten kurs, prowadzony przez specjalistów – nauczycieli policyjnych naszej Szkoły, wyposażył funkcjonariuszy w niezbędną wiedzę i umiejętności związane z nadzorem oraz prowadzeniem skomplikowanych czynności zabezpieczających majątek. Wręczenie świadectw przez kierownika Zakładu Prawa i Kryminalistyki oraz nauczyciela prawa było ważnym momentem podkreślającym osiągnięcia naszych absolwentów.

Zastępca kierownika Zakładu Kryminalnego wraz z prowadzącymi zajęcia na kursach specjalistycznych: w zakresie uzyskiwania informacji z Internetu dla policjantów zwalczających przestępczość komputerową oraz w zakresie zwalczania przestępczości korupcyjnej podziękowała absolwentom za ciężką pracę oraz podkreśliła wagę tych dziedzin w kontekście bezpieczeństwa publicznego.

Pożegnaliśmy również uczestników kursu specjalistycznego doskonalącego wiedzę i umiejętności absolwentów szkolenia zawodowego podstawowego realizowanego w warunkach ogłoszonego stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii. Program kursu jest tak dostosowany, aby doskonalić wiedzę i umiejętności policjanta pełniącego służbę w komórkach organizacyjnych patrolowo-interwencyjnych i oddziałów prewencji Policji. Świadectwa wręczył kierujący Zakładem Prewencji i Technik Interwencyjnych wraz z nauczycielami zaangażowanymi w prowadzenie zajęć na kursie.

Niewątpliwie w obliczu coraz bardziej złożonych form przestępczości, zdobycie coraz wyższych kompetencji jest niezwykle istotne dla skutecznego zwalczania szeroko rozumianych zagrożeń.

Zakończenia kursów nie tylko stanowiły punkt kulminacyjny w wysiłkach uczestników, ale także potwierdziły zaangażowanie pilskiej Szkoły Policji w ciągłe doskonalenie umiejętności i wiedzy funkcjonariuszy, aby lepiej odpowiadać na wyzwania współczesnej rzeczywistości. Dzięki takim kursom Policja może skuteczniej przeciwdziałać przestępczości i zapewnić bezpieczeństwo społeczeństwu.

MP/MP