Szkoła Policji dobra w każdym wieku

Szkoła Policji w Pile za dwa lata będzie obchodzić 70. rocznicę jej powołania. Niezmiennie jednak od lat przyciąga rzesze żądnych wiedzy młodych adeptów sztuki policyjnej, jak i mających duże doświadczenie zawodowe policjantów z dłuższym stażem, którzy chcą jeszcze bardziej wzbogacić swoje umiejętności.

Szkoła nie zamyka jednak swoich drzwi przed osobami, które nie mają nic wspólnego z niebieskim mundurem. Regularnie witamy w holu głównym zorganizowane grupy, które odwiedzają nas, aby zapoznać się z pracą policjanta i przekonać się na własne oczy, co znajduje się w charakterystycznym budynku znajdującym się przy placu Staszica 7.

W ramach prowadzonych od wielu lat działań na rzecz edukacji dzieci, Szkoła Policji w Pile gości wycieczki ze szkół i przedszkoli. W minionym tygodniu odwiedziły nas dwie grupy przedszkolaków z pilskich przedszkoli - z Publicznego Przedszkola nr 1 oraz Publicznego Przedszkola nr 16.

Dzieci spotkały się z asp. Magdaleną Borowiak z Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych, która opowiedziała o zasadach zachowania bezpieczeństwa na drodze i podczas zabawy. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się jakie informacje muszą przekazać wybierając numer alarmowy, jak bezpiecznie przechodzić na drugą stronę ulicy, jakich zasad należy przestrzegać przy kontaktach z obcymi oraz jaką funkcję pełnią odblaskowe elementy.

Nadkom. Marcin Kolasiński przybliżył natomiast grupie sześciolatków zasady udzielania pierwszej pomocy. Następie dzieci miały okazję sprawdzić swoje umiejętności na specjalnych manekinach przeznaczonych do ćwiczeń z resuscytacji.

Nadkom. Marcin Kolasiński ze Szkoły Policji w Pile pokazuje dzieciom na fantomie jak ratować ludzkie życie i wykonać resuscytację.

Ponadto, dzieci odwiedziły szkolną bibliotekę, w której znajduje się blisko 50 tysięcy książek, salę imitującą sklep, w której na co dzień policjanci uczą się przeprowadzać oględziny, aulę oraz obiekty sportowe – boisko, siłownię, salę gimnastyczną oraz salę, w której odbywają się zajęcia z zakresu taktyk i technik interwencji.

WP

• Zdjęcie grupowe przedszkolaków w żółtych kamizelkach przed logo Szkoły Policji w Pile w budynku głównym Szkoły.
  • Asp. Magdalena Borowiak ze Szkoły Policji w Pile stojąca przed siedzącymi przedszkolakami w żółtych, odblaskowych kamizelkach na auli akademika Szkoły.
  • Pamiątkowe odznaki – medale dla przedszkolaków, którzy odwiedzili Szkołę Policji w Pile.
  • Zdjęcie grupowe przedszkolaków wraz z panią wychowawczynią przed logo Szkoły Policji w Pile w budynku głównym Szkoły.
  • Nadkom. Marcin Kolasiński ze Szkoły Policji w Pile pokazuje dziewczynce jak wykonać ucisk klatki piersiowej na fantomie.
  • Nadkom. Marcin Kolasiński ze Szkoły Policji w Pile pokazuje dzieciom sprzęt do ratowania życia ludzkiego, porozkładane fantomy człowieka dorosłego i dziecka. Dzieci siedzą na wykładzinie i z zaciekawieniem patrzą na to, co widzą.