Służba w Policji – doradztwo zawodowe

Już od przedszkola każdy z nas zastanawiał się kim zostanie w przyszłości i jaką pracę będzie wykonywał? Podążanie odpowiednią drogą przy wyborze zawodu jest jedną z najważniejszych decyzji jaką w życiu podejmuje każdy z nas. Musi więc być przemyślana i dojrzała. Ważne jest więc aby młodzież odpowiednio do tego przygotować.

W celu umożliwienia odpowiedniego wyboru szkoły średniej, a co za tym idzie przyszłego zawodu uczniom klas 6,  Szkoła Policji w Pile przyjęła zaproszenie Pani dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile i przeprowadziła spotkanie dotyczące zadań jakie realizują policjanci. Pogadankę przeprowadziła asp. Magdalena Pałys rzecznik Pani Komendant Szkoły.

asp. Magdalena Pałys w trakcie wystąpienia przed dziećmi.

Młodzież miała okazję poznać wymogi, które muszą spełniać osoby podejmujące decyzję o służbie w Policji, dowiedzieć się jak wygląda procedura kwalifikacyjna oraz jakie zadania realizują poszczególne służby. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem słuchali jak ważną rolę pełnią polscy policjanci. Nie zabrakło również licznych ciekawych pytań. Kto wie, ilu uczniów za kilka lat gościć będzie w naszej Szkole jako słuchacz szkolenia zawodowego podstawowego.

WP/M.Pałys