VI Mistrzostwa Policji w Pływaniu – Lublin 2018 r.

W dniu 17 marca w Lublinie odbyły się VI Mistrzostwa Policji w Pływaniu. Po raz pierwszy zawodom nadano imię podinsp. Małgorzaty Bigos, policjantki, która w ubiegłym roku tragicznie zginęła, realizując swoje sportowe pasje.

Zawody patronatem objęli: Komendant Główny Policji, Wojewoda Lubelski, Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Prezydent Miasta Lublin.

W mistrzostwach wystartowało 97 policjantów, w tym 26 kobiet. Uczestnicy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych, na dystansach od 50 do 400 metrów oraz sztafetach.

W klasyfikacji drużynowej złoto wywalczyli funkcjonariusze KWP w Krakowie, zdobywając łącznie 20 medali, w tym 10 złotych. Drugie miejsce zajęła drużyna z KWP w Lublinie, a trzecie policjanci z KWP w Szczecinie.

Szkołę Policji w Pile reprezentował podinsp. Andrzej Harenda, startujący na 50 metrów stylem motylkowym, 50 i 100 metrów stylem dowolnym.

Nasz kolega zdobył 3 medale: brązowy w stylu motylkowym i 2 srebrne w stylu dowolnym. To drugi w tym roku udany start podinsp. Harendy. Miesiąc temu w Mistrzostwach Wielkopolski, zawodach zaliczanych do Pucharu Polski nasz zawodnik zdobył złoty medal na 50 metrów stylem motylkowym i srebrny na 50 metrów stylem klasycznym.