Wycieczki do Szkoły Policji w Pile

Wizyty w Szkole Policji w Pile cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród młodzieży klas policyjnych, która planuje związać swoją przyszłość z niebieskim mundurem, ale także wśród dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas szkół podstawowych. W tym tygodniu w murach naszej Szkoły gościliśmy dwie grupy zwiedzających – trzecioklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pile oraz uczniów klas o profilu policyjno – strażackim z Zespołu Szkół w Strzelcach Krajeńskich.

14 marca wizytę w Szkole złożyli uczniowie trzeciej klasy Szkoły Podstawowej nr 3 w Pile. Dzieci rozpoczęły zwiedzanie od wizyty na strzelnicy, gdzie spotkali się nadkom. Wiolettą Matuszczak – Kwiatkowską, która opowiedziała im o swojej pracy oraz zasadach, jakie panują na krytej strzelnicy. Następnie, podczas wizyty w sali pierwszej pomocy, kom. Marcin Kolasiński przypomniał dzieciom o tym, jak należy postępować udzielając komuś pomocy. Najwięcej radości sprawiło natomiast spotkanie z asp. Maciejem Galarem, który, niczym detektyw z uwielbianych przez dzieci seriali kryminalnych, zaprezentował techniki zabezpieczania oraz ujawniania śladów. Wizytę zakończyło zwiedzanie szkolnej biblioteki.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.47 MB)

W czwartek Szkołę zwiedzili uczniowie pierwszej i drugiej klasy liceum ogólnokształcącego o profilu policyjno – strażackim z Zespołu Szkół w Strzelcach Krajeńskich. Standardowo, dla tej grupy wiekowej i specyficznego kierunku kształcenia, plan zwiedzania Szkoły składał się z wizyty w sali pierwszej pomocy przedmedycznej, gdzie pod czujnym okiem kom. Marcina Kolasińskiego licealiści przećwiczyli umiejętności z zakresu udzielania pomocy poszkodowanym, zwiedzania strzelnicy, obiektów sportowych oraz prelekcji z zakresu techniki kryminalistyki, którą poprowadziła st. asp. Małgorzata Krzyżan.

Paulina Politowska