Odprawa koordynatorów

W dniach 19-20 października w Juracie odbyła się odprawa służbowa wojewódzkich koordynatorów ds. techniki kryminalistycznej. Wzięli w niej udział także przedstawiciele Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, szkół policyjnych realizujących szkolenia kierowane dla techników kryminalistyki, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Szkołę Policji w Pile reprezentował podinsp. Leszek Koźmiński, zastępca kierownika Zakładu Służby Kryminalnej. Przedstawił on sprawozdanie i wnioski z Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2017”, ze szczególnym uwzględnieniem mocnych i słabych stron czynności wykonywanych przez techników kryminalistyki. Rozmawiano także o potrzebach szkoleniowych, planowanych kontrolach i doskonaleniach zawodowych w roku 2018.

Ponadto, uczestnicy odprawy wzięli udział w seminarium naukowo-praktycznym „Multidyscyplinarne badania materiału dowodowego”, zorganizowanym z okazji obchodów 60-lecia powstania Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku. Aktualnie to jedno z najlepszych w kraju laboratoriów, prowadzące badania aż w 18 dyscyplinach.

Jacek Czechowski