Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w dniu 13 października odbyło się spotkanie zorganizowane przez p.o. Zastępcę Komendanta Szkoły Policji w Pile podinsp. Michała Kominowskiego oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów przy Szkole Policji w Pile, któremu przewodniczy asp. Przemysław Zublewicz. Złożyli oni zaproszonej kadrze dydaktycznej i pracownikom serdeczne podziękowania za pracę i pasję, z jaką przekazują oni wiedzę przebywającym na różnego rodzaju kursach słuchaczom.

W ramach obchodów wspomnianego święta, w dniu 18 października, wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej i Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych: kom. Sebastian Wegner, asp. Przemysław Zublewicz oraz mł. asp. Jacek Cyran, zorganizowali dla słuchaczy „Środę na sportowo”. Organizatorzy przygotowali dziewięć konkurencji, w których rywalizowały reprezentacje czterech kompanii.

Najbardziej wysportowaną kompanią okazała się kompania 5, którą tworzą policjanci odbywający kurs specjalistyczny dla policjantów służby kryminalnej wykonujący czynności dochodzeniowo - śledcze, drugie miejsce w rywalizacji zajęła kompania 4, trzecie - kompania 1.

Wszyscy uczestnicy oraz organizatorzy stwierdzili, że wyniki nie są ważne, lecz zabawa, jaka towarzyszyła podczas zawodów. Wszyscy z uśmiechem na twarzach wychodzili ze szkolnej hali sportowej. Każdy uczestnik został nagrodzony symbolicznym upominkiem nawiązującym swoim charakterem do pilskiej Szkoły Policji. Nagrody wręczali kierownik Sekcji Prezydialnej podinsp. Jacek Słoński oraz przewodniczący NSZZP asp. Przemysław Zublewicz.

Przemysław Zublewicz