Artur Kulczak

Data publikacji 27.10.2015

Artur Kulczak W nocy, w wyniku nieszczęśliwego wypadku, odszedł do Wieczności nasz kolega, wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej – nadkom. Artur Kulczak.
Służbę w Policji rozpoczął 10 września 1991 r. Od 1 lipca 1994 r. był funkcjonariuszem Komendy Wojewódzkiej (a od 1999 r. Powiatowej) Policji w Pile, gdzie pracował w Wydziale Ruchu Drogowego. Tę część swojej kariery zawodowej uważał zawsze za szczególnie ważną. Ze Szkołą Policji w Pile związany był od 1 maja 2005 r. W 2014 r. został odznaczony Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”.
Przez wiele lat prowadził w naszej Szkole, na kursach podstawowych, zajęcia z ruchu drogowego. Równocześnie mocno angażował się w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Od początku jego trwania, współuczestniczył w przygotowywaniu i przeprowadzaniu Miejskiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczny Trzecioklasista”, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1 w Pile. Często bywał z wizytami w przedszkolach i szkołach podstawowych przekazując najmłodszym wiedzę na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa zarówno na drodze, ale także w codziennych sytuacjach. Pamiętając o młodzieży, przeprowadzał dla uczniów III klas o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile, cykle prewencyjnych spotkań o bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Był również mocno zaangażowany w wolontariat.
Artur był człowiekiem wymagającym zarówno od siebie, jak i innych. Wykazywał się ogromną wiedzą praktyczną i merytoryczną, którą potrafił przekazywać w ciekawy sposób. Tak też oceniali go sami słuchacze. Jako kolega z pracy był doceniany i lubiany za otwartość i ogromne poczucie humoru. Zawsze służył pomocą, był uczynny i w przypadku nagłej potrzeby inni wykładowcy mogli liczyć na jego pomoc. W naszej pamięci pozostanie jako niezwykle wartościowy człowiek, zawsze chętny do współpracy i pomocy na rzecz innych.

Artur, cześć Twojej pamięci!

autor: Autor: Jacek Czechowski, Paulina Politowska

(27.10.15)