Z wielkim sercem - dla Wojtka

Data publikacji 03.04.2015

Szkoła Policji w Pile była jednym z organizatorów Turnieju Piłki Nożnej Halowej Służb Mundurowych zorganizowanego w Lubaszu. Pomysłodawcą i prawdziwym ...

Z wielkim sercem - dla Wojtka Szkoła Policji w Pile była jednym z organizatorów Turnieju Piłki Nożnej Halowej Służb Mundurowych zorganizowanego w Lubaszu. Pomysłodawcą i prawdziwym „spiritus movens” akcji był st. asp. Paweł Dobosz asystent Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia pilskiej Szkoły Policji. Jak co roku zaangażował On kilkanaście firm, instytucji dzięki którym o miano najlepszych rywalizowali policjanci, strażacy, leśnicy, pracownicy Izby Celnej, strażnicy więzienni oraz uczniowie Edukacji Lubasz. Nie wynik był jednak najważniejszy, a 3-letni Wojtek Chomont, który przez cały turniej kibicował mundurowym. Osiem zespołów przy okazji piłkarskiej integracji, postanowiło pomóc chłopcu, który urodził się z dysplazją kostno-szkieletową, przekazując cały dochód z imprezy na jego leczenie.
To już trzecia edycja imprezy, podczas której do Lubasza zawitali pracownicy i uczniowie, instytucji i szkół, dla których wspólnym mianownikiem jest mundur. Na Turnieju gościli również m.in.: Komendant Powiatowej Policji w Czarnkowie mł. insp. Piotr Skrzypkowiak, Wicestarosta Powiatu Czarnkowsko Trzcianeckiego p. Jacek Klimaszewski, Wójt Gminy Lubasz p. Marcin Filoda, Prezes Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat p. Krzysztof Marcinkowski, Dyrektor Zakładu Karnego we Wronkach mjr Ryszard Chmurak, Nadleśniczy Nadleśnictwa Krucz p. Stanisław Zalewski, zastępca dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaszu p. Sławomir Magdziarz. Głównymi organizatorami sportowych zmagań była pilska Szkoła Policji oraz Samorząd Gminy Lubasz.
Punktualnie o godzinie dziesiątej blisko osiemdziesięciu zawodników rozpoczęło rywalizacje w tym wyjątkowym Turnieju. Walka w grupach była bardzo zacięta, a sportowe emocje udawało się ostudzić przy kawie i fantastycznych wypiekach. Po rozgrywkach grupowych drogę do finału bez porażki przebrnęły ekipy OSP Lubasz i Edukacji. Lepsi od strażaków ochotników okazali się uczniowie i nauczyciele Szkół imienia Ignacego Jana Paderewskiego z Lubasza. W rywalizacji o miejsce trzecie ubiegłoroczni tryumfatorzy Zakład Karny Wronki zwyciężył 2:1 z drużyną Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie. W starciu o piąte miejsce pracownicy Aresztu Śledczego w Szamotułach po zaciętym boju zwyciężyli drużynę czarnkowskich stróżów prawa. Na siódmym miejscu uplasowali się pracownicy Izby Celnej z Poznania, którzy w rzutach karnych pokonali leśników. Kilkugodzinne zmagania zakończyło podsumowanie, podczas którego na ręce wszystkich uczestników powędrowały liczne upominki. Najpiękniejszy prezent od wszystkich zawodników otrzymał bohater dnia Wojtek Chomont. Koszulka sportowa upamiętniająca III edycję Turnieju, z dedykacją i logiem wszystkich instytucji pasowała idealnie, a dodatkowo zespoły w ręce Wojtka i jego taty, strażaka z PSP Piła przekazały również puchary.

Z wielkim sercem - dla Wojtka Z wielkim sercem - dla Wojtka Z wielkim sercem - dla Wojtka Z wielkim sercem - dla Wojtka

autor: Artur Godlewski

(03.04.15)