Policyjno-rodzinna wizyta

Data publikacji 17.09.2014

O tej wizycie marzył od kilku lat. Mowa o Heiko Reinarz, byłym funkcjonariuszu niemieckiej policji kryminalnej, aktualnie pracującym w Wydziale Prezydialnym ...

Policyjno-rodzinna wizyta O tej wizycie marzył od kilku lat. Mowa o Heiko Reinarz, byłym funkcjonariuszu niemieckiej policji kryminalnej, aktualnie pracującym w Wydziale Prezydialnym Wyższej Szkoły Policji w Rothenburgu (Hochschule Der Sachsischen Polizei). Z Piłą łączą go więzy rodzinne, ponieważ z naszego miasta pochodzi jego żona.
Zawodowo odpowiedzialny jest w swojej szkole policyjnej za realizację programów i dotacji unijnych dla policyjnych podmiotów niemieckich i polskich. Tym bardziej więc cieszy jego nieukrywany aplauz, gdy pod wielkim wrażeniem zwiedzał nowe obiekty sportowe, których - jak sam mówił - zazdrościć może niejedna policyjna niemiecka jednostka szkolna.
Nasz gość szybko nawiązał nić dialogu, zwłaszcza, że prywatnie jako pilot ultralekkich samolotów, podziela te same lotnicze zainteresowania, co oprowadzający go po pilskiej Szkole Policji wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej, asp. sztab. Paweł Leśniewski.
Zwiedzając sale dydaktyczne i słuchając krótkich prezentacji dotyczących realizowanych w Pile szkoleń zawodowych, gość z Niemiec wyraził uznanie dla szerokiego zakresu tematyki poruszanej podczas zajęć i gratulował rozwoju Szkoły.

autor: Leszek Koźmiński

(17.09.14)