Po schodach do celu

Data publikacji 18.07.2014

Kilka dni temu w budynku Szkoły rozpoczął się dawno wyczekiwany remont głównej klatki schodowej. Po kilkumiesięcznej przerwie i całkowitej przemianie ...

Po schodach do celu Kilka dni temu w budynku Szkoły rozpoczął się dawno wyczekiwany remont głównej klatki schodowej. Po kilkumiesięcznej przerwie i całkowitej przemianie bocznych przejść w budynku, nadszedł czas na kolejne. Stan techniczny klatek wskazuje bowiem na wieloletnie ich użytkowanie. Nic w tym dziwnego, skoro monumentalny gmach w którym dziś mieści się Szkoła został oddany do użytku w…. 1929 roku.

Po schodach do celu Obecny remont ma na celu podwyższenie standardu ciągów komunikacyjnych oraz wydzielenie odrębnych stref przeciwpożarowych. Podczas remontu planowana jest wymiana balustrad, demontaż nastopnic, spoczników i grzejników. Planuje się również wykonanie nowej wykładziny ścian, posadzki i opraw oświetlenia (sterowanego za pomocą zegara astronomicznego). Oprócz robót ogólnobudowlanych zostaną wykonane nowe instalacje elektryczne. Dodatkowo wyposażenie pobliskiej kotłowni gazowej zostanie wzbogacone w instalację detekcji gazu GZ-50 oraz instalację informującą o zalaniu, z sygnalizacją akustyczną i świetlną. Na zakończenie, na terenie „okołoklatkowym” planowana jest wymiana stolarki okiennej i drzwi, które zostaną dopasowane kolorystycznie do całości projektu. Cała klatka zostanie także odpowiednio oświetlona oraz wyposażona w elementy dekoracyjne. Powierzchnia użytkowa miejsca objętego remontem wynosi 1146,96 m2. Zakończenie prac planowane jest na koniec roku.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć przed remontem oraz wizualizacji końcowej projektu.

Po schodach do celu Po schodach do celu Po schodach do celu Po schodach do celu

autor: Anna Fons

(18.07.14)