Strzelanie w międzynarodowym gronie

Data publikacji 10.03.2014

Wśród ponad 200 zawodników, którzy wzięli udział w XVI Międzynarodowych Zawodach Strzeleckich Romków rozegranych w Poznaniu, nie zabrakło ...

Strzelanie w międzynarodowym gronie Wśród ponad 200 zawodników, którzy wzięli udział w XVI Międzynarodowych Zawodach Strzeleckich Romków rozegranych w Poznaniu, nie zabrakło funkcjonariuszy ze Szkoły. Policjanci związani z naszą jednostką stworzyli dwie drużyny. Pierwsza z nich, złożona była z instruktorów Zakładu Interwencji Policyjnych: kom. Adama Zieleniewskiego, podkom. Katarzyny Budzyńskiej, asp. Arkadiusza Dębskiego i asp. sztab. Sławomira Jurczyńskiego. Druga w składzie: asp. sztab. Paweł Leśniewski (Zakład Służby Kryminalnej), asp. sztab. Dariusz Piekut, asp. Krzysztof Plombon (Zakład Interwencji Policyjnych) i Piotr Leśniewski, reprezentowała zaprzyjaźniony ze Szkołą Pilski Klub Strzelecki. W wyniku zaciętej rywalizacji nasi strzelcy (mowa o drużynie składającej się z instruktorów ZIP) zajęli 7. miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Inicjatorami i pomysłodawcami zawodów strzeleckich Romków był Roman Tobolski i Roman Kleszcz instruktorzy wyszkolenia strzeleckiego KWP w Poznaniu. Organizatorem zawodów był Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Wielkopolskiego, naczelnik Wydziału Kadr KWP w Poznaniu oraz Wielkopolskie Towarzystwo Sportowe Tarcza 96. Patronat nad imprezą objął Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu.
Dla najlepszych ufundowano puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Strzelania odbywały się na strzelnicy krytej do tarcz 22-P i TS-2 umieszczonych jedna pod drugą. Odległość do celu wynosiła 25 m, zawodnicy oddawali po 20 strzałów w czasie 3 minut.
Jak podkreślają reprezentanci Szkoły, poznańskie zawody były wyrównane, a o miejscach decydowały pojedyncze punkty. Ich ideą było przede wszystkim doskonalenie umiejętności strzeleckich wśród funkcjonariuszy służb mundurowych, popularyzacja sportu strzeleckiego, integracja środowiska policyjnego, klubów strzeleckich, wojskowych i sympatyków strzelania a to zadanie zostało w pełni zrealizowane.

Strzelanie w międzynarodowym gronie Strzelanie w międzynarodowym gronie Strzelanie w międzynarodowym gronie Strzelanie w międzynarodowym gronie

autor: Anna Fons

zdjęcia: KWP w Poznaniu