Szczególna rola

Data publikacji 07.03.2014

Proces adaptacji zawodowej dotyczy wszystkich policjantów nowo przyjętych do służby. Właściwa adaptacja zawodowa wymaga wieloaspektowego przygotowania ...

Szczególna rola Proces adaptacji zawodowej dotyczy wszystkich policjantów nowo przyjętych do służby. Właściwa adaptacja zawodowa wymaga wieloaspektowego przygotowania do wykonywania zadań służbowych i sytuacji występujących w służbie. Szczególnie istotną rolę w procesie adaptacji zawodowej policjantów przypisano opiekunom służbowym, którzy mają za zadanie m.in. wprowadzić w środowisko zawodowe, zapoznać z zakresem czynności służbowych, kształtować właściwe postawy, system wartości i etos służby.
Dziś grupa 20 słuchaczy zakończyła szkolenie na kursie specjalistycznym dla opiekunów realizujących zadania związane z adaptacją zawodową policjantów w okresie służby przygotowawczej. Uroczystego wręczenia świadectw absolwentom dokonał zastępca komendanta ds. dydaktycznych Szkoły, mł. insp. Piotr Gaca.

Szczególna rola Szczególna rola Szczególna rola Szczególna rola

autor: Wojciech Thiel