Po śladach…

Data publikacji 07.03.2014

Po śladach… KNOW HOW to organizowane w Szkole spotkania z ekspertami wielu dziedzin nauki, podczas których dzielą się oni swoją wiedzą i doświadczeniem. Kolejny w tym roku wykład w ramach wspomnianego cyklu poświęcony został śladom kryminalistyczny, które można ujawnić na miejscu zdarzenia. Szczególną uwagę, prowadzący - asp. sztab. Paweł Leśniewski - wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły i technik kryminalistyki z długoletnim stażem, poświęcił śladom dermatoskopijnym. W spotkaniu uczestniczyli młodzi policjanci kursu podstawowego, którzy po zapoznaniu się z częścią teoretyczną, mogli także samodzielnie ujawnić i zabezpieczyć przykładowe ślady. Słuchacze, przy użyciu metod fizycznych (lekkich i ciężkich proszków), ujawniali ślady linii papilarnych na powierzchni szyby, drewnianego blatu i kartki papieru. Następnie samodzielnie, pod nadzorem prowadzącego, zabezpieczali ślady, przenosząc je z badanej powierzchni na folię daktyloskopijną.

Po śladach… Po zajęciach asp. Leśniewski zaprezentował słuchaczom wystawę swoich zbiorów dotyczących polskich sił powietrznych w obiektywie (autorem fotografii jest jego brat – Piotr Leśniewski) i falerystyce, która prezentowana jest w szkolnej galerii sztuki „Akwarium”.

autor: Anna Fons

(07.03.14)