Cykl szkoleń wyjazdowych

Data publikacji 07.11.2013

Nastąpił czas na podsumowanie cyklu szkoleń specjalistycznych realizowanych pod patronatem Biura Służby Kryminalnej Komendy Głównej Policji ...

Cykl szkoleń wyjazdowych Nastąpił czas na podsumowanie cyklu szkoleń specjalistycznych realizowanych pod patronatem Biura Służby Kryminalnej Komendy Głównej Policji poza terenem Szkoły Policji w Pile. W okresie między lipcem a październikiem bieżącego roku odbyło się sześć edycji kursu specjalistycznego w zakresie współpracy z osobowymi źródłami informacji oraz trzy edycje kursu specjalistycznego w zakresie nadzoru nad pracą operacyjną. Szkolenia odbywały się w hotelu Olimpia w Poznaniu oraz Zespole Szkoleniowo – Wypoczynkowym MSW Rzemieślnik w Szklarskiej Porębie należących do Centrum Usług Logistycznych Komendy Głównej Policji.

Szkolenia były realizowane przy znacznym współudziale psychologów z KWP w Opolu, Gdańsku, Poznaniu i Bydgoszczy. Specyfika szkoleń wymagała udziału policjantów z zespołów werbunkowych komend wojewódzkich Policji z terenu całego kraju, bez których niemożliwe byłoby prawidłowe zrealizowanie programu szkolenia.
W ramach dziewięciu edycji obu szkoleń zostało przeszkolonych 150 policjantów z całego kraju. Szczególną uwagę należy zwrócić na edycje dedykowane dla Komend Wojewódzkich Policji w Gdańsku i Bydgoszczy, które chcąc przeszkolić policjantów pełniących służbę na terenie działania tych komend, w porozumieniu ze Szkołą Policji w Pile zorganizowały szkolenia tylko dla swoich garnizonów.
Bez zaangażowania i wiedzy merytorycznej popartej praktyką, wykładowców Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły Policji w Pile szkolenia nie mogłyby się odbyć i przynieść zamierzonego efektu. Kadra dydaktyczna Szkoły, która uczestniczyła w tych szkoleniach to: podinsp. Jacek Słoński, podinsp. Waldemar Szilke, podinsp. Wiesław Malowany, podkom. Artur Mazur, asp. sztab. Janusz Trzyna, sierż. sztab. Romuald Cieciura, asp. Robert Aftyka.

Efektem szkoleń jest duża liczba przeszkolonych policjantów, z których każdy pozytywnie ocenił sposób przygotowania i przeprowadzenia zajęć oraz możliwość wykorzystania przekazanej wiedzy w trakcie wykonywania czynności służbowych w jednostce terenowej.

autor: Marzena Brzozowska

(07.11.13)