Wizyta twórczych gimnazjalistów z Wysokiej

Data publikacji 15.05.2013

Mieliśmy przyjemność gościć dziś uczniów Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Wysokiej, którzy realizując w swojej szkole projekt Akademia ...

Wizyta twórczych gimnazjalistów z Wysokiej Mieliśmy przyjemność gościć dziś uczniów Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Wysokiej, którzy realizując w swojej szkole projekt Akademia Twórczego Gimnazjalisty, zapoznają się ze specyfiką różnych zawodów.
Na początku goście z zainteresowaniem obejrzeli salę pierwszej pomocy przedmedycznej, gdzie mł. asp. Marcin Kolasiński, który jest nie tylko policjantem, ale też ratownikiem medycznym, opowiedział o szkoleniu policjantów oraz algorytmie postępowania w przypadku znalezienia osoby nieprzytomnej. Następnie uczniowie wysłuchali prelekcji (połączonej z prezentacją multimedialną) młodszego wykładowcy Zakładu Kryminalnego podkom. Michała Zielonki, która dotyczyła umundurowania policyjnego i programu szkolenia młodych policjantów. Goście dowiedzieli się również o śladach kryminalistycznych, które można ujawnić na miejscu zdarzenia. Następnie młodzież obejrzała sale oględzinowe, w których odbywają się ćwiczenia symulacyjne, bibliotekę oraz strzelnicę, na terenie której, dzięki kom. Wioletcie Matuszczak - Osowskiej zapoznali się z jednostkami broni używanymi przez Policję.
Na zakończenie, po wysłuchani kilku ciekawostek z historii Szkoły i jej budynku oraz wykonaniu pamiątkowej daktyloskopii, uczestnicy wycieczki ustawili się do wspólnego zdjęcia.

Wizyta twórczych gimnazjalistów z Wysokiej Wizyta twórczych gimnazjalistów z Wysokiej Wizyta twórczych gimnazjalistów z Wysokiej Wizyta twórczych gimnazjalistów z Wysokiej

autor: Anna Fons

(15.05.13)