Przedszkolaki z Trzcianki

Data publikacji 10.04.2013

Dziś Szkołę odwiedziła grupa sześciolatków z Gminnego Przedszkola nr 4 w Trzciance. Podczas zwiedzania, po wejściu do kolejnych pomieszczeń, często ...

Przedszkolaki z Trzcianki Dziś Szkołę odwiedziła grupa sześciolatków z Gminnego Przedszkola nr 4 w Trzciance. Podczas zwiedzania, po wejściu do kolejnych pomieszczeń, często można było usłyszeć słowo „wow” i zobaczyć uśmiech na dziecięcych twarzach. Dużym zaskoczeniem było dla nich drzewo „sandałowe”. Wiele radości wywołały zajęcia na strzelnicy pneumatycznej oraz zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej, podczas których dzieci poznały algorytm postępowania w przypadku znalezienia osoby nieprzytomnej oraz zasadę działania koca ratowniczego. W sali przeznaczonej do realizacji zajęć programowych z zakresu daktyloskopowania osób, goście wykonali pamiątkowe odbitki linii papilarnych, a także dowiedzieli się wiele na temat wyposażenia walizki kryminalistycznej. Z kolei w szkolnej bibliotece, wśród ponad 44 tysięcy woluminów przedszkolaki wysłuchały pogadanki dotyczącej specyfiki zadań wykonywanych przez Policję. Oczywiście nie trzeba dodawać, że większość dzieci pragnie związać swoją przyszłość z policyjnym mundurem. Czekamy zatem na przyszłe kadry.

Przedszkolaki z Trzcianki Przedszkolaki z Trzcianki Przedszkolaki z Trzcianki

autor: Anna Fons