Pierwsza wiosenna wycieczka

Data publikacji 04.04.2013

Pierwsza wiosenna wycieczka Uczniowie klasy Va ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pile, jako pierwsi, tej wiosny (chociaż aura za oknem przypomina bardziej zimę), odwiedzili naszą Szkołę. Goście zapoznali się z programem szkolenia policjantów i z dużym zaskoczeniem przyjęli informację o tym, że w Szkole nie ma dzwonków informujących o przerwie w zajęciach, nie ma też wakacji czy nawet ferii. Podczas wycieczki uczniowie zapoznali się z historią Szkoły i dziejami jej budynku. Odwiedzili sale informatyczną i pierwszej pomocy przedmedycznej, w której asp. Marcin Kolasiński opowiedział o tym, jak należy zachować się w przypadku znalezienia osoby nieprzytomnej. Zademonstrował także sposób założenia opatrunku i działania defibrylatora.
W pomieszczeniach oględzinowych uczniowie zapoznali się ze śladami, które można ujawnić na miejscu zdarzenia oraz wykonali pamiątkową daktyloskopię. Na zakończenie goście zwiedzili aulę z zabytkowymi witrażami, szkolna galerię sztuki „Akwarium” oraz bibliotekę.

Pierwsza wiosenna wycieczka Pierwsza wiosenna wycieczka Pierwsza wiosenna wycieczka Pierwsza wiosenna wycieczka

autor: Anna Fons

(04.04.13)