Legitymowanie osób

Data publikacji 27.03.2013

Legitymowanie osób Licealiści klas drugich o profilu policyjnym z Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile wzięli udział w cyklu zajęć symulacyjnych związanych z legitymowaniem osób. W ramach ćwiczeń, uczniowie, podzieleni na grupy, pod nadzorem nauczyciela policyjnego i w oparciu o przygotowane wcześniej założenia, dokonywali symulowanej czynności legitymowania osób. Oczywiście musieli przestrzegać zasad bezpieczeństwa podczas legitymowania (zachowanie bezpiecznej odległości, wzajemna i aktywna asekuracja, utrzymywanie łączności itd.). Wcześniej uczniowie mogli obserwować to samo zadanie wykonywane przez słuchaczy kursu podstawowego.
W trakcie omawiania zajęć, nauczyciele policyjni zwracali uwagę na różnorodność miejsc i liczbę osób, wobec których podejmowane są czynności legitymowania oraz zwracali uwagę na etyczne aspekty legitymowania osób i stosowanie praw człowieka. Zgodnie z realizowanym programem, uczniowie poznają praktyczne aspekty pracy w Policji, dzięki czemu ma to zaowocować w przyszłości bardziej świadomym ubieganiem się o przyjęcie do służby w Policji.

Legitymowanie osób Legitymowanie osób Legitymowanie osób Legitymowanie osób

autor: Wojciech Thiel