Turniej na rzecz budowy hospicjum

Data publikacji 12.03.2013

W ubiegłą sobotę odbył się V Turniej Halowy w Piłce Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pile. Drużyna naszej Szkoły ...

Turniej na rzecz budowy hospicjum W ubiegłą sobotę odbył się V Turniej Halowy w Piłce Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Pile. Drużyna naszej Szkoły zdobyła miejsce medalowe. Po zaciętej rywalizacji i emocjonującym spotkaniu Puchar Komendanta Powiatowego w Pile zdobyła reprezentacja Państwowej Straży Pożarnej w Pile, pokonując w finale Komendę Powiatową Policji w Pile (II). Trzecie miejsce zostało wywalczone przez reprezentację Szkoły Policji w Pile, złożoną z kadry i słuchaczy: podinsp. Jacek Słoński (kapitan), kom. Piotr Sochacki, podkom. Wojciech Kur, podkom. Sebastian Wegner, mł. asp. Tomasz Andrzejewski, mł. asp. Tomasz Kieler, sierż. szt. Przemysław Zubelewicz, post. Damian Gacek, post. Krzysztof Kubot i post. Sławomir Przypis.

Turniej zorganizowany został przez Komendę Powiatową Policji w Pile, Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KPP w Pile, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Piła. Wzięło w nim udział 9 reprezentacji: Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie, Komendy Powiatowej Policji w Złotowie, Komendy Powiatowej Policji w Wałczu, Szkoły Policji w Pile, Państwowej Straży Pożarnej w Pile, Straży Miejskiej w Pile, Komendy Powiatowej Policji w Pile (dwie drużyny) oraz uczniowie klas „policyjnych” z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile.

Turniejowi przyświecał cel charytatywny. Podczas jego trwania członkowie Towarzystwa Pomocy Chorym (TPCH) im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile, zorganizowali zbiórkę na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w naszym mieście. W jej wyniku udało się zebrać 2326,64 zł. Temu celowi poświęcone były również licytacje. Zlicytowano m.in.: koszulkę TPCH z autografami siatkarek Pilskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej, obuwie sportowe, najnowszą płytę zespołu „Strachy na Lachy” z podpisami artystów, granatową filiżankę ze spodkiem z nadrukiem logo i wizerunkiem Szkoły Policji w Pile, tort w kształcie piłki, maskotkę Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu – sierżanta Pyrka, czy też prześliczną biżuterię. Pięknym gestem wykazali się słuchacze pilskiej Szkoły Policji, którzy wylicytowali piłkę nożną, a następnie razem z podpisami członków reprezentacji Szkoły, biorących udział w Turnieju, przekazali ją prezesowi zarządu TPCH dr. Pawłowi Wiszniewskiemu na kolejne licytacje.

Klasyfikacja generalna Turnieju:
1. Państwowa Straż Pożarna w Pile
2. Komenda Powiatowa Policji w Pile (II)
3. Szkoła Policji w Pile
4. Straż Miejska w Pile
5. Komenda Powiatowa Policji w Pile (I)
6. Komenda Powiatowa Policji w Czarnkowie
7. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile
8. Komenda Powiatowa Policji w Wałczu
9. Komenda Powiatowa Policji w Złotowie

Turniej na rzecz budowy hospicjum Turniej na rzecz budowy hospicjum Turniej na rzecz budowy hospicjum Turniej na rzecz budowy hospicjum

autor: Anna Fons