Pierwsza pomoc w działaniach specjalnych

Data publikacji 05.03.2013

Kurs specjalistyczny w zakresie udzielania pierwszej pomocy w warunkach działań specjalnych przeznaczony jest dla policjantów z jednostek terenowych Policji ...

Pierwsza pomoc w działaniach specjalnych Kurs specjalistyczny w zakresie udzielania pierwszej pomocy w warunkach działań specjalnych przeznaczony jest dla policjantów z jednostek terenowych Policji wykonujących zadania służbowe w warunkach specjalnych oraz zadania antyterrorystyczne.
W ubiegłym tygodniu zakończyła się druga w tym roku edycja tego kursu, w ramach którego przeszkolonych zostało kolejnych dziesięciu policjantów. Podczas planowanych w tym roku pięciu edycji zostanie przeszkolonych pięćdziesięciu funkcjonariuszy.
Zakres tematyczny szkolenia realizowany jest przez 5 dni szkoleniowych. Mając na względzie efektywność stosowanych technik i założone cele dydaktyczne liczebność grup szkoleniowych nie przekracza 10 osób.
Program szkolenia zawiera m.in. elementy postępowania ratowniczego na miejscu zdarzenia, metody resuscytacji krążeniowo-oddechowej według standardów i zgodnie z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji, przygotowanie poszkodowanego do ewakuacji i transportu oraz postępowanie z rannym policjantem, w tym umiejętność ekspozycji ubioru specjalistycznego.
Zajęcia, prowadzone są z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu i ukierunkowane na praktyczne doskonalenie umiejętności, w oparciu o przygotowane wcześniej założenia oraz wypracowanie algorytmów postępowania z poszkodowanymi.

Pierwsza pomoc w działaniach specjalnych Pierwsza pomoc w działaniach specjalnych Pierwsza pomoc w działaniach specjalnych Pierwsza pomoc w działaniach specjalnych

autor: Waldemar Hałuja

(05.03.13)