Na starcie

Data publikacji 22.02.2013

Już po raz drugi w tym roku, Szkoła otworzyła drzwi przed kolejną liczną grupą nowo przyjętych policjantów. 84 funkcjonariuszy (62 z garnizonu wielkopolskiego ...

Na starcie Już po raz drugi w tym roku, Szkoła otworzyła drzwi przed kolejną liczną grupą nowo przyjętych policjantów. 84 funkcjonariuszy (62 z garnizonu wielkopolskiego, 20 - lubuskiego, 2 - kujawsko-pomorskiego), po złożeniu ślubowania w macierzystych jednostkach, rozpoczęło szkolenie zawodowe podstawowe.
W trakcie 127 dni szkoleniowych słuchacze zrealizują 992 godziny zajęć dydaktycznych m.in. z zakresu ustalania okoliczności zdarzeń i zabezpieczenia ich miejsca, zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscu pełnienia służby oraz podejmowania interwencji, poszukiwania osób i rzeczy oraz ujawniania sprawców przestępstw, podejmowania czynności wobec uczestników ruchu drogowego, wykonywania czynności w sprawach o wykroczenia, szkolenia strzeleckiego oraz taktyki i technik interwencji.
Taki zakres wiedzy i umiejętności, pozwoli policjantowi na wykonywanie czynności służbowych na podstawowych stanowiskach w pionie prewencji.

Na starcie Na starcie Na starcie Na starcie

autor: Artur Godlewski