Gorący temat

Data publikacji 22.02.2013

Gorący temat Kolejne spotkanie, które odbyło się w ramach szkolnego Koła Kryminalistycznego i cyklu KNOW HOW poświęcone zostało specyfice oględzin miejsca wybuch. Poprowadzili je funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Poznaniu oraz ekspert fizykochemii z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu.

W wykładzie, który przeplatany był licznymi prezentacjami multimedialnymi i filmem, uczestniczyli słuchacze kursu podstawowego i specjalistycznego. Goście opowiedzieli im wiele na temat wybuchu przestrzennego i terroryzmu bombowego (np. zamachy). Młodzi policjanci mogli również obejrzeć materiały i elementy urządzeń wybuchowych.

Słuchacze kursu specjalistycznego dla policjantów kierujących zespołami oględzinowymi wzięli również udział w zajęciach, podczas których na szkolnej strzelnicy został zdetonowany ładunek wybuchowy w samochodzie. Zadaniem funkcjonariuszy było kryminalistyczne badanie miejsca wybuchu, zabezpieczenie śladów i sporządzenie dokumentacji.

autor: Anna Fons

(22.02.13)