Rzecznicy dyscyplinarni

Data publikacji 15.02.2013

Kursy specjalistyczne dla rzeczników dyscyplinarnych realizowane są w Szkole Policji w Pile od stycznia 2008 r. Program szkolenia obejmuje ...

Rzecznicy dyscyplinarni Kursy specjalistyczne dla rzeczników dyscyplinarnych realizowane są w Szkole Policji w Pile od stycznia 2008 r. Program szkolenia obejmuje wiedzę i umiejętności, które w niezbędnym zakresie, policjanta - rzecznika dyscyplinarnego, przygotowują (teoretycznie i praktycznie) do prowadzenia postępowań dyscyplinarnych i czynności wyjaśniających.
Na kurs kierowani są policjanci, którzy pełnią funkcję lub przewidziani są do pełnienia funkcji rzecznika dyscyplinarnego w swoich jednostkach terenowych.
Pierwsza w tym roku edycja tego 5-dniowego kursu dla 22 policjantów z garnizonów lubuskiego i stołecznego dziś dobiegła końca. W bieżącym roku planowane są następne tego rodzaju szkolenia.

autor: Krzysztof Opaliński

(15.02.13)