Wolontariusze są wśród nas

Data publikacji 10.12.2012

Wolontariusze z naszej Szkoły zostali Laureatami Powiatowego Konkursu ?Barwy Wolontariatu?. Okolicznościowy dyplom został wręczony podczas XIII Gali Wolontariatu, która odbyła się w sali kameralnej Regionalnego Centrum Kultury ?Fabryka Emocji? w Pile. W uroczystości uczestniczyli m.in. starosta pilski Mirosław Mantaj, prezydent Piły Piotr Głowski oraz bohaterowie tego wieczoru ? ludzie niosący bezinteresowną pomoc innym.

Młodzi policjanci ? słuchacze i jednocześnie wolontariusze ? spędzają wiele godzin na pomocy potrzebującym. Razem z kadrą Szkoły, często odwiedzają m.in. Centrum Charytatywno - Opiekuńcze ?Caritas? p.w. Matki Bożej z Lourdes w Pile, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Leżenicy, czy też małych pacjentów Oddziału Dziecięcego Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile. Są zawsze otwarci na wszelkie inicjatywy i wyzwania, które przynoszą nowe możliwości rozwoju i spotkania z ludźmi. W Szkole organizowane są także regularne wyjazdy słuchaczy i kadry do punktu zbiórki krwi, która służy pacjentom pilskiego szpitala i wszystkim potrzebującym tego najcenniejszego leku.

Nasi wolontariusze uczestniczą w różnego rodzaju przedsięwzięciach organizowanych przez różne podmioty. Brali udział m.in. w Dniu Rodzicielstwa Zastępczego organizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pile czy konferencji ?Jak wolontariat zmienił moje życie? organizowanej przez Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile. Dla członków i sympatyków tego ostatniego dwaj wykładowcy Szkoły ? podinsp. Zbigniew Bogusz i podkom. Michał Zielonka ? przeprowadzili niedawno pogadankę tematyczną dotyczącą bezpieczeństwa seniorów.

Policjanci i słuchacze Szkoły angażują się także w tematy związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem: organizują wyjazdy do przedszkoli, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, prelekcje, zajęcia tematyczne dotyczące np. bezpieczeństwa w szkole i poza nią, bezpiecznego poruszania się po drogach. Podczas ubiegłorocznej, ogólnopolskiej akcji ?Podziel się posiłkiem?, przez 5 dni kilkudziesięciu młodych policjantów z kursu podstawowego, bezinteresownie pracowało przez wiele godzin dziennie, pomagając pracownikom i wolontariuszom pilskiego Banku Żywności. Zajmowali się oni sortowaniem, układaniem i ważeniem zebranych produktów żywnościowych (ponad 39,5 ton).

Podczas Gali podziękowania za pomoc na rzecz innych oraz odznakę wolontariusza - ?srebrną łapkę? - otrzymała także szkolna animatorka kultury - Anna Fons. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim wolontariuszom za wielkie serca!

autor: Dorota Witkowska

(10.12.12)