Po teorii - praktyka

Data publikacji 22.11.2012

Grupa słuchaczy szkolenia podstawowego rozpoczęła realizację kolejnego elementu programu szkolenia ? pełnienie służby patrolowej. Przez miesiąc 285 słuchaczy pełnić będzie 5-dniowe służby patrolowe w 10 jednostkach terenowych Policji garnizonów: kujawsko - pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Miejsca służb są dość zróżnicowane ? od dużych miast (Poznań, Bydgoszcz, Gorzów Wlkp., Włocławek, Piła) po mniejsze miejscowości. Nowością są służby na terenie województwa lubuskiego (Gorzów Wlkp. i Słubice).
Służby patrolowe słuchacze pełnić będą pod opieką i nadzorem doświadczonych policjantów z jednostek terenowych. Dodatkowy nadzór pedagogiczny sprawować będą wykładowcy ze Szkoły, udzielając wskazówek w zakresie sposobu wykonywania poszczególnych czynności służbowych.
Za każdym razem mamy nadzieję, że poza weryfikacją nabytej wiedzy i umiejętności, patrole słuchaczy przyczynią się do poprawy stanu bezpieczeństwa w miejscowościach, w których pełnią służbę.

Po teorii - praktyka Po teorii - praktyka

autor: Sylwester Urbaniak