Wspólna zabawa

Data publikacji 15.09.2012

Przedstawiciele słuchaczy poszczególnych kompanii mieli okazję po raz pierwszy gościć w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Leżenicy. Młodzi policjanci zapoznali się ...

Wspólna zabawa Przedstawiciele słuchaczy poszczególnych kompanii mieli okazję po raz pierwszy gościć w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Leżenicy. Młodzi policjanci zapoznali się z zasadami funkcjonowania placówki oraz historią jej powstania.
WTZ w Leżenicy istnieje od grudnia 2009 r. i od początku współpracuje z samorządem pilskiej Szkoły Policji. Jednym z zadań WTZ jest integracja i zapobieganie izolacji osób potrzebujących oraz zachęcanie osób niepełnosprawnych do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym. W trakcie dzisiejszej wspólnej zabawy i różnych konkursów, nawiązały się nowe przyjaźnie, czego dowodem były upominki przygotowane przez podopiecznych Warsztatu dla słuchaczy. Szkolni wolontariusze włączyli się ponadto w organizację wernisażu wystawy prac plastycznych uczestników WTZ w Leżenicy, który odbędzie się 24 września w Regionalnym Centrum Kultury w Pile (dawny PDK).
Dziękujemy serdecznie słuchaczom kursu podstawowego za przygotowanie wyjazdu oraz wszystkim naszym wolontariuszom, którzy dając siebie, niosą pomoc innym.

Wspólna zabawa Wspólna zabawa Wspólna zabawa Wspólna zabawa

autor: Wojciech Thiel