22. Międzynarodowy Półmaraton Philips?a

Data publikacji 12.09.2012

22. Międzynarodowy Półmaraton Philips?a 9 września br. ulice Piły znów zapełniły się biegaczami z kraju i z zagranicy. To znak, że odbywała się kolejna, 22. Międzynarodowego Półmaratonu Philips?a. Tradycyjnie zawodnicy wystartowali z al. Wojska Polskiego, meta usytuowana była na Placu Zwycięstwa. Do tegorocznej imprezy zgłosiło się ponad 2 tysiące biegaczy, z których 1931 dotarło do mety. Każdy z nich otrzymał medal z wizerunkiem czołowego polskiego maratończyka Jerzego Skarżyńskiego.

Wśród startujących, w ramach Mistrzostw Policji w Półmaratonie, pobiegło 62 funkcjonariuszy. Najlepszymi wśród nich okazali się:

- w kategorii mężczyzn:

1. Adam Thiel (KPP w Lęborku) z wynikiem 01:14:16 (10. w klasyfikacji Mistrzostw Polski Mężczyzn),
2. Grzegorz Otocki (KMP w Poznaniu) z wynikiem 01:21:34,
3. Mirosław Cydzik (KMP w Olsztynie) z wynikiem 01:23:16,

- w kategorii kobiet:

1. Marta Witke (KMP w Poznaniu) z wynikiem 01:42:31,
2. Kinga Zakręta (KPP w Kępnie) z wynikiem 01:42:42,
3. Katarzyna Sammler (KMP w Poznaniu) z wynikiem 01:43:06.

Najlepszym policjantom puchary, ufundowane przez Komendanta Głównego Policji, wręczył Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Pile podinsp. Roman Gryczka.
Pilski półmaraton ukończyli także policjanci reprezentujący pilską Szkołę Policji: młodszy wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych podkom. Mateusz Pałys (13. w klasyfikacji policjantów), słuchacze kursu podstawowego - Mariusz Mrozek i Krzysztof Skóra oraz podinsp. w st. spocz. Wojciech Franczak - przewodniczący NSZZ Policjantów przy Szkole Policji w Pile.
Ponadto, 40-osobowa grupa słuchaczy kompanii 5 była odpowiedzialna za techniczne przygotowanie i fizyczne zabezpieczenie trasy biegu, i w opinii organizatorów wywiązali się z tego zadania na medal.

Wyniki poszczególnych klasyfikacji dostępne są na stronie internetowej www.pila.halfmarathon.pl

Zdjęcia dzięki uprzejmości Asta24.

22. Międzynarodowy Półmaraton Philips?a 22. Międzynarodowy Półmaraton Philips?a 22. Międzynarodowy Półmaraton Philips?a 22. Międzynarodowy Półmaraton Philips?a

autor: Sylwester Urbaniak

(12.09.12)