Tym razem na południe

Data publikacji 10.09.2012

Piękna wrześniowa pogoda, mimo rozpoczęcia roku szkolnego, nadal zachęca do wojaży. Czasem wystarczy tylko odrobina chęci, dobry plan, mapa, trochę ...

Tym razem na południe Piękna wrześniowa pogoda, mimo rozpoczęcia roku szkolnego, nadal zachęca do wojaży. Czasem wystarczy tylko odrobina chęci, dobry plan, mapa, trochę niezbędnej logistyki i można ruszać w drogę. Wiedzą o tym cykliści z naszej Szkoły, którzy wraz ze swoimi przyjaciółmi, pod przewodnictwem pasjonatów turystyki rowerowej z pilskiego Oddziału PTTK ? Jana Balcerzaka i Zbigniewa Możejki, udali się na kolejną wyprawę rowerową. Po lipcowej wycieczce, zorganizowanej z okazji Święta Policji, tym razem postanowili poznać tereny położone na południe od Piły. W sobotni poranek grupa cyklistów wyruszyła spod budynku Szkoły Policji w kierunku Motylewa, gdzie obejrzała kościół wybudowany w latach 1887 ? 1893, który od roku 2002 jest samodzielną parafią p.w. Matki Bożej Częstochowskiej. Dalej, przejeżdżając przez śluzę na Gwdzie w miejscowości Byszki, rowerzyści dotarli do Ujścia, w którym obejrzeli wystawę malarstwa, mieszczącą się w dawnym kościele ewangelicko-augsburskim oraz podziwiali piękne krajobrazy Doliny Noteci z wieży widokowej. Następnie udali się do Nowej Wsi Ujskiej, gdzie zwiedzili kościół p.w. Chrystusa Króla. Tutaj spotkali się z serdecznym przyjęciem (jak zresztą na każdym przystanku podczas drogi) i zatrzymali się na dłuższy odpoczynek. Z nowym zapasem sił przejechali przez Mirosław Ujski, obejrzeli śluzę ?Nowe? na Noteci, a później leśnymi ścieżkami udali się do miejscowości Stobno i Gospodarstwa Rybnego ?Rybakówka?. Przez urokliwie położony Kotuń, wrócili do Piły, przejeżdżając w sumie 60 km. Cykliści składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które swoją pasją i chęcią pomocy sprawiły, że wycieczka była naprawdę bardzo udana. Są to (w kolejności alfabetycznej): Jan Balcerzak, Izabela Dziedzic, Alicja Hajt, Wiesław Krawczuk, Zbigniew Możejko, Jadwiga Nitek, Agnieszka Seyda, Justyna Woźniak, ks. Leonard Zych.

Tym razem na południe Tym razem na południe Tym razem na południe Tym razem na południe

autor: Anna Fons

(10.09.12)