W ostatni dzień wakacji

Data publikacji 03.09.2012

W ostatni dzień wakacji W ostatni dzień wakacji odwiedzili nas koloniści ze szkoły językowej Leader School w Pile. Goście mieli okazję zapoznać się ze specyfiką funkcjonowania naszej placówki. Niemałe wrażenie zrobił na nich fakt, że słuchacze przebywający na szkoleniach, nie mają wakacji ani dzwonków na przerwy.
Koloniści zwiedzili gmach Szkoły, obejrzeli wystawę w galerii sztuki ?Akwarium?, aulę z zabytkowymi witrażami, bibliotekę i sale tematyczne. W sali, w której na co dzień młodzi policjanci uczą się, jak udzielać pierwszej pomocy, dzieci miały okazję zapoznać się z algorytmem postępowania w przypadku znalezienia osoby nieprzytomnej. Wielu ciekawostek nasi goście dowiedzieli się podczas wizyty na strzelnicy, gdzie poznali jednostki broni używane przez Policję, natomiast w salach przeznaczonych do przeprowadzania oględzin, obejrzeli ślady, które technicy kryminalistyczni mogą odnaleźć na miejscu zdarzenia. Jak zawsze na zakończenie goście wzięli udział w pamiątkowej daktyloskopii i wspólnym zdjęciu obok logo Szkoły.

W ostatni dzień wakacji W ostatni dzień wakacji W ostatni dzień wakacji W ostatni dzień wakacji

autor: Anna Fons

(03.09.12)