Kradzież sygnału telewizyjnego

Data publikacji 24.08.2012

Kradzież sygnału telewizyjnego to nie tylko kradzież dóbr intelektualnych, ale wiąże się z nią też niejednokrotnie dewastacją mienia.

Kradzież sygnału telewizyjnego Kradzież sygnału telewizyjnego to nie tylko kradzież dóbr intelektualnych, ale wiąże się z nią też niejednokrotnie dewastacją mienia. Na piractwie telewizyjnym tracą wszyscy: zarówno legalni abonenci (pogarsza się jakość sygnału i pojawiają przerwy w jego nadawaniu), nadawcy programów telewizyjnych i ich licencjodawcy (ograniczenie wpływów z tytułu praw autorskich licencjonowanych i nadawanych programów), dystrybutorzy programów - telewizje kablowe i satelitarne (wzrost kosztów eksploatacji sieci, przerwy w nadawaniu programów, ograniczenie wpływów z abonamentu), a także Skarb Państwa - zmniejszenie wpływów z tytułu podatków od firm.
Zbigniew Taraś i Dariusz Poniatowski, przedstawiciele Stowarzyszenia Dystrybutorów Programów Telewizyjnych SYGNAŁ, przybliżyli słuchaczom kursu zawodowego podstawowego problematykę kradzieży sygnału telewizyjnego: regulacje prawne w tym zakresie oraz sposoby ujawniania i ścigania jego sprawców.

autor: Krzysztof Opaliński

(28.08.12)

Powrót na górę strony