Zaczęły się wakacje

Data publikacji 12.07.2012

Wraz z początkiem wakacji nie maleje liczba wycieczek, które odwiedzają naszą Szkołę. Jest wprost przeciwnie. W wolne dni zamiast uczniów przychodzą ...

Zaczęły się wakacje Wraz z początkiem wakacji nie maleje liczba wycieczek, które odwiedzają naszą Szkołę. Jest wprost przeciwnie. W wolne dni zamiast uczniów przychodzą koloniści, którzy wypoczywają w grodzie Staszica. Tak było i tym razem. Szkołę odwiedziła grupa dzieci z półkolonii organizowanych w Szkole Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile.
Mali goście z zaciekawieniem obejrzeli sale oględzinowe, na których zapoznali się zawartością walizki kryminalistycznej i śladami, jakie możemy spotkać na miejscu zdarzenia. Dzieci zadawały wiele pytań dotyczących szeroko pojętej kryminalistyki m.in. czy możliwe jest zabezpieczenie śladów z rękawiczek oraz dotyczących daktyloskopii i osmologii. Podczas wizyty maluchy miały także okazję zwiedzić szkolną galerię sztuki AKWARIUM, aulę i Bibliotekę, w której znajdują się oprócz fachowej literatury także... bajki dla dzieci, które czytają policyjni wolontariusze pacjentom Oddziału Dziecięcego pilskiego szpitala. Duże zainteresowanie gości wywołały ?drzewo sandałowe? oraz opis algorytmu postępowania w przypadku udzielania pierwszej pomocy przadmedycznej. Tradycyjnie też dzieci wykonały pamiątkową daktyloskopię oraz pozowały do pamiątkowej fotografii pod logo Szkoły.

Zaczęły się wakacje Zaczęły się wakacje Zaczęły się wakacje Zaczęły się wakacje

autor: Anna Fons