Ferie (prawie) dla każdego

Data publikacji 24.02.2012

Ta informacja zawsze wywołuje zdziwienie, zwłaszcza na twarzach najmłodszych. ?Jak to, Szkoła Policji pracuje cały rok? Nie macie ferii, ani wakacji ...

Ferie (prawie) dla każdego Ta informacja zawsze wywołuje zdziwienie, zwłaszcza na twarzach najmłodszych. ?Jak to, Szkoła Policji pracuje cały rok? Nie macie ferii, ani wakacji, ani nawet... dzwonków na przerwy?? Drugi tydzień ferii podobnie jak ubiegły, obfitował w wycieczki. Tym razem odwiedziły nas cztery grupy dzieci przebywających na zimowisku organizowanym przez Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Brzechwy w Pile. Dzieci obejrzały szkolną bibliotekę z widocznym z jej okien ?drzewem sandałowym?, galerię sztuki ?Akwarium?, salę pierwszej pomocy przedmedycznej i aulę, w której odbywają się uroczystości i egzaminy. Dowiedzieli się o historii samej placówki, jak i jej budynku. Podczas przerw mieli okazję zapoznać się z elementami policyjnego umundurowania i poznać dystynkcje policyjne. Jak się okazało, młodzi goście dysponują niemałą wiedzą z dziedziny kryminalistyki, która wzbogacona została podczas pogadanki tematycznej dotyczącej śladów, które możemy spotkać na miejscu zdarzenia.

Ferie (prawie) dla każdego Ferie (prawie) dla każdego Ferie (prawie) dla każdego

autor: Anna Fons

(24.02.12)