Witamy w Szkole

Data publikacji 16.02.2012

Wraz z rozpoczęciem ferii zimowych, naszą Szkołę odwiedziło wiele wycieczek. Jesteśmy placówką otwartą dla wszystkich miłośników historii i munduru, w zeszłym ...

Witamy w Szkole Wraz z rozpoczęciem ferii zimowych, naszą Szkołę odwiedziło wiele wycieczek. Jesteśmy placówką otwartą dla wszystkich miłośników historii i munduru, w zeszłym roku odwiedziło nas ponad 1100 osób, licząc tylko grupy zorganizowane. Od początku tygodnia gościliśmy kolejnych pasjonatów. Byli to uczestnicy zimowisk ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile oraz pilskiej parafii p.w. Świętej Rodziny - w sumie 109 osób.
Dzieci obejrzały szkolną bibliotekę i czytelnię, z okien której oglądali ?drzewo sandałowe?, galerię sztuki ?Akwarium?, w której podziwiały zbiory falerystyczne asp. szt. Pawła Leśniewskiego. Dowiedziały się także wiele o pracy polskiej Policji, wykonały pamiątkową daktyloskopię oraz obejrzały różne ślady, które można spotkać na miejscu zdarzenia. Goście zwiedzili również aulę, pomieszczenia oględzinowe i sale tematyczne oraz zapoznali się z historią Szkoły i jej budynku.

Witamy w Szkole Witamy w Szkole Witamy w Szkole Witamy w Szkole

autor: Anna Fons